این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  isfj تیپ شخصیتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  isfj تیپ شخصیتی را از این سایت دریافت کنید.

  شخصیت ISFJ

  تست و تایپ برای تصمیمی آگاهانه، با تست شخصیت شناسی آنلاین خودشناسی کنید، آینده خود را بسازید و ارزیابی و استخدام و نگهداشت پرسنل را با پنل سازمانی انجام دهید.

  ISFJ

  تیپ شخصیتی ISFJ

   درونگرا – حسی – احساسی- قضاوتیاثر مثبت در دنیای خودمان باقی بگذاریممدافع

  ویژگیهای تیپ شخصیتی ISFJ در شخصیت شناسی تست MBTI

  اگر فرد در آزمون MBTI شرکت کرده و نتیجه آن تیپ شخصیتی ISFJ شده است باید بدانید که تیپ شخصیتی ISFJ ساکت، محتاط و بسیار قابل اتکاء و صمیمی است.  از نظر شخصیت شناسی این تیپ شخصیتی دوست دارد به دیگران خدمت کند و سعی می‌کند برای اطرافیان خود مفید باشد. تیپ شخصیتی ISFJ بسیار واقع گرا و عملیاتی است. تیپ شخصیتی ISFJ بسیار متعهد و ثابت قدم است. بسیار واقع بین است و بیشتر جذب انسانهای آرام و کم ادعا می‌شود. از نظر شخصیت شناسی ، شخصیت ISFJ بسیار قابل پیش بینی است و می‌تواند تمام رویه‌ها و مقررات را بدون بهانه و بی کم و کاست انجام دهد. تیپ شخصیتی ISFJ بسیار نکته بین است و کوچکترین جزئیات از ذهنش دور نمی‌ماند. شخصیت ISFJ دوست دارد همه‌ی مسائل شفاف باشد و می‌تواند به خوبی تصمیم گیری کند. از نظر شخصیت شناسی این تیپ شخصیتی بسیار سخت کوش است و سعی می‌کند همه چیز بسیار منظم و دقیق انجام شود. تیپ شخصیتی ISFJ بیشتر از آنکه حرف بزند، عملگرا است و دوست دارد به مردم کمک کند. از نظر شخصیت شناسی این تیپ شخصیتی دارای روابط گرم و صمیمی است و قضاوت دیگران برایش بسیار مهم است. تیپ شخصیتی ISFJ معمولاً احساسات شخصی خودش را نشان نمی‌دهد.

  در بررسی گزارش این تیپ شخصیتی در تست MBTI به درصدهای نتایج گزارش شده در نمودار هر بخش از فاکتورهای چهارگانه تست MBTI توجه داشته باشید. (درصد درونگرایی در برابر برونگرایی ، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن، درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن و درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا). هرچه این درصد ها در این آزمون شخصیت شناسی اختلاف بیشتری نسبت بهم داشته باشند، میتوان گفت تفسیر گزارش شده تست MBTI از نظر شخصیت شناسی به شخصیت فرد نزدیکتر است و هرچه این درصد ها به یکدیگر نزدیکتر باشند، میتوان گفت در تفسیر گزارش شده این تست روانشناسی ، مواردی را مشاهده خواهید کرد که با شخصیت فرد انطباق کامل ندارد. این دلیل بر ضعف تست MBTI نیست. بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

  سازگاری تیپ شخصیتی ISFJ با دیگر شخصیت های MBTI

  نکاتی در مورد رفتارهای تیپ ISFJ در محیط کار

  تیپ شخصیتی ISFJ به جزئیات اهمیت زیادی می‌دهد و سعی می‌کند کارهایی که به او محول شده را به صورت تمام و کمال انجام دهد. شخصیت ISFJ به علت محتاط بودن بیش از حد در گفتن خواسته‌هایش بسیار مشکل دارد و نمی‌تواند رک باشد. دستور دادن برای تیپ شخصیتی ISFJ راحت نیست و بیشتر برای همکاران و کارکنان خود یک غمخوار است تا یک مدیر.  از نظر شخصیت شناسی ، تیپ شخصیتی ISFJ به نهاد و ارگانی که کار می‌کند وابسته است و معمولاً قبل از شروع کار جدید اقدامات لازم را فراهم می‌آورد. شخصیت ISFJ معمولاً برای انجام کارهای خود نیازی به یک سرپرست گروه ندارد. معمولاً اگر بتواند کاری را خودش انجام دهد از دیگران تقاضای انجام آن را نمی‌کند. تیپ شخصیتی ISFJ سلسله مراتب را رعایت می‌کند. اگر می خواهید در مورد نحوه رفتار این تیپ در کارهای تیمی بیشتر بدانید به مقاله عملکرد تیمی شخصیت ISFJ در تیم سازی مراجعه کنید.

   نقاط قوت کاری تیپ ISFJ

  تیپ شخصیتی ISFJ مسئولیت پذیری بالایی دارد و بسیار وفادار است. تیپ شخصیتی ISFJ تمرکز و توجه زیادی به جزئیات دارد و با دقت بالایی کارها را انجام می‌دهد. از نظر شخصیت شناسی نگرش واقع بینانه نسبت به کارها دارد و دوست دارد هر فکری را، به شکل عملی به کار ببندد. تیپ شخصیتی ISFJ به سازمان خود بسیار احترام می‌گذارد. شخصیت ISFJ کارها را بر اساس آنچه آموخته‌ است انجام می‌دهد و مهارت زیادی در همکاری با دیگران دارد و مهارت‌های سازمانی قوی دارد.

  نقاط ضعف کاری تیپ ISFJ

  تیپ شخصیتی ISFJ معمولاً از ایده‌های جدید و از تغییر رویه ها استقبال نمی‌کند. از نظر شخصیت شناسی ، تیپ شخصیتی ISFJ در زمان حال به سر می‌برد و آینده نگری ندارد. تیپ شخصیتی ISFJ انتقاد را سخت قبول می‌کند و در کار  انعطاف کافی ندارد. دوست ندارد مسئولیت‌های زیادی به او داده شود. از اینکه مورد نیاز نباشد بسیار سرخورده می‌شود.

  نکاتی برای نگه داشت تیپ شخصیتی ISFJ

  مواردی که می‌تواند برای تیپ شخصیتی ISFJ رضایت شغلی به همراه داشته باشد:

  کار تیپ شخصیتی ISFJ باید موثر باشد تا بتواند رضایت شغلی داشته باشد.

  تیپ شخصیتی ISFJ باید بتواند روی پروژه‌هایی کار کند که نیاز به دقت زیادی دارند تا بتواند از توانمندی‌های خود استفاده کند.

  کار تیپ شخصیتی ISFJ باید بدون خلاقیت و ایده باشد و به روش سنتی و معمول انجام شود.

  تیپ شخصیتی ISFJ باید فضای خود را داشته باشد تا بتواند بدون مزاحمت دیگران کار خود را انجام دهد.

  لازم نباشد کارش را در حضور دیگران ارائه و یا توضیح دهد.

  طرف تیپ شخصیتی ISFJ در هر پروژه یک نفر باشد و فقط بر روی یک پروژه کار کند.

  نکته: اگر می خواهید بدانید یک ISFJ چگونه مدیریت می کند و برای توسعه فردی خود در رهبری دیگران چه کاری باید انجام دهد به مقاله ویژگی های رهبری ISFJ مراجعه کنید.

  منبع مطلب : testotype.com

  شخصیت “مدافع” (ISFJ)

  شخصیت “مدافع”

  عشق تنها وقتی قسمت شود رشد می‌کند. تنها با بخشیدن آن به دیگران است که می‌توانید از آن بیشتر بهره داشته باشید.

  گونه شخصیتی مدافع کاملاً منحصر به فرد است، زیرا بسیاری از کیفیت‌های آن از تعریف صفات فردی‌اش سرپیچی می‌کند. هرچند مدافعان اهل همدلی هستند، اما وقتی به محافظت از خانواده یا دوستان نیاز باشد خشن می‌شوند؛ هر چند آرام و کم‌حرف هستند، معمولاً افرادی با مهارت‌های به‌خوبی توسعه یافته و روابط اجتماعی قوی هستند؛ و هر چند به دنبال امنیت و ثبات هستند، ممکن است به میزان قابل ملاحظه‌ای دست به تغییر بزنند، البته تا زمانی که احساس کنند مورد درک و احترام هستند. افراد دارای گونه شخصیتی مدافع، همانند بسیاری از چیزهای دیگر، چیزی بیش از مجموع اجزای خود هستند، و شیوه استفاده آنها از این نقاط قوت است که تعریف می‌کند چه کسانی هستند.

  مدافعان به‌راستی نوع‌دوست هستند و مهربانی را با مهربانی بیش از حد و درگیر شدن در کار و همکاری با اشتیاق و سخاوت با کسانی که به آنها باور دارند پاسخ می‌دهند.

  هیچ گونه شخصیتی بهتر از این گونه وجود ندارد که بخش بزرگی از جمعیت و نزدیک به 13% را تشکیل دهد. مدافعان با ترکیب بهترین بخش سنت و تمایل به انجام کارهای خوب، در کارهایی با سابقه تاریخی مانند پزشکی، کارهای دانشگاهی و مددکاری اجتماعی خیریه قابل مشاهده هستند.

  شخصیت‌های مدافع، به ویژه محتاط، اغلب تا سرحد کمال دقیق هستند، و اگرچه گاهی تعلل می‌کنند، همیشه می‌توان برای انجام به موقع کارها به آنها تکیه کرد. مدافعان مسئولیت‌های خود را شخصاً عهده‌دار می‌شوند، به طور مداوم فراتر می‌روند و هر کاری بتوانند انجام می‌دهند تا از انتظارات فراتر بروند و دیگران را در محل کار و در خانه شاد کنند.

  ما باید دیده شویم تا باور شویم

  چالش پیش روی افراد دارای گونه شخصیتی مدافع این است که مطمئن شوند آنچه که انجام می‌دهند مورد توجه قرار گیرد. آن‌ها تمایل دارند دستاوردهای خود را دست‌کم بگیرند، و اگرچه اغلب به محبت آنها احترام گذاشته می‌شود، امکان دارد افراد بدبین و خودخواه از فداکاری و فروتنی مدافعان سوءاستفاده کنند و کارها را به دوش آنها بیندازند و سپس اعتبارش را به نام خود ثبت کنند. مدافعان باید بدانند چه زمانی نه بگویند و اگر می‌خواهند اعتماد به نفس و اشتیاق خود را حفظ کنند باید از خود دفاع کنند.

  مدافعان به طور ذاتی اجتماعی هستند - که کیفیت عجیبی برای این گونه شخصیتی درونگرا است - و از حافظه عالی خود نه برای حفظ داده‌ها و چیزهای بی‌اهمیت بلکه برای به یاد آوردن افراد و جزئیات زندگی آنها استفاده می‌کنند. وقتی پای هدیه دادن به میان می‌آید، هیچ‌کس با مدافعان برابری نمی‌کند، آنها از تخیل و حساسیت طبیعی خود برای بیان سخاوت خویش به گونه‌ای استفاده می‌کنند که به قلب دریافت‌کنندگان هدایا نفوذ می‌کند. ابراز محبت گونه شخصیتی مدافع در خانواده به‌طور کامل شکوفا می‌شود، اگرچه این مسئله قطعاً در مورد همکاران چنین افرادی که آنها را دوستان شخصی تلقی می‌کنند نیز صادق است.

  اگر بتوانم از تو محافظت کنم، این کار را می‌کنم

  شخصیت‌های مدافع گروه فوق‌العاده‌ای هستند و تا زمانی که کار مهمی ناتمام مانده باشد، به‌ندرت بیکار می‌نشینند. توانایی مدافعان برای برقراری ارتباط با دیگران در سطح صمیمی در میان درونگراها بی‌نظیر است و لذتی که در استفاده از این ارتباطات برای حفظ خانواده‌ای حمایتگر و شاد تجربه می‌شود هدیه‌ای است که به همه افراد درگیر داده می‌شود. ممکن است مدافعان از اینکه در کانون توجه هستند واقعاً راحت نباشند و امکان دارد از اینکه نتیجه تلاش‌های تیمی به پای آنها نوشته شود احساس گناه کنند، اما اگر بتوانند مطمئن شوند که تلاش‌های آنها به رسمیت شناخته می‌شود، چنان احساس رضایتی به آنها دست خواهد داد که بسیاری از گونه‌های شخصیتی دیگر تنها می‌توانند آن را به خواب ببینند.

  منبع مطلب : www.16personalities.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید